Kultura a volný čas

Olomouc patří díky své bohaté historii, druhé nejrozsáhlejší městské památkové rezervaci v ČR nebo starobylé univerzitě k nejvýznamnějším kulturním centrům v České republice. Bohatý kulturní život a tradice a centrální poloha v rámci Moravy z něj činí atraktivní místo nejen pro turisty či umělce, ale i obchodníky.

K tradičním akcím patří např:

 • FLORA OLOMOUC
 • ACADEMIA FILM OLOMOUC
 • DIVADELNÍ FLORA 2010
 • DVOŘÁKOVA OLOMOUC
 • SVÁTKY PÍSNÍ
 • OLOMOUCKÉ KULTURNÍ LÉTO
 • MEZINÁRODNÍ VARHANNÍ FESTIVAL
 • OLOMOUCKÉ JAZZOVÉ DNY

Více informací o akcích najdete např. na www.olomouc-tourism.cz

Široká škála možností kulturního vyžití umožňuje kvalitní a zajímavý společenský a doprovodný program Vašich akcí. Regionální centrum Olomouc Vám zajistí nejen návštěvy níže uvedených památek, ale  jsme připraveni Vám na základě bohatých zkušeností poradit či zorganizovat program tak, aby vyhovoval Vašim představám a požadavkům.

 

Naše doporučení:


Olomoucká radnice s orlojem

Olomoucký orloj je součástí severní stěny radnice na Horním náměstí. Orloj se zde nachází od 15. století a jeho současná podoba v duchu socialistického realismu pochází od Karla Svolinského. Jedná se o jeden z mála heliocentrických orlojů na světě. Na stejném náměstí se nachází také sloup Nejsvětější Trojice, zapsaný v roce 2000 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO pro svoji uměleckou a historickou hodnotu. Jedinečnou památkou je také soubor šesti olomouckých barokních kašen. V roce 2002 soubor kašen obohatila nová kašna Ariónova, kterou společně s toskánskou architektkou Angelou Chiantelovou pro své rodné město vytvořil sochař Ivan Theimer.

Katedrála sv. Václava

Gotická katedrála je díky druhé nejvyšší kostelní věži v ČR výraznou dominantou města Olomouce. Původně románská bazilika byla založena asi roku 1107 knížetem Svatoplukem. V sousedním domě bývalého olomouckého děkanství byl roku 1306 zavražděn český král Václav III. jako poslední z rodu Přemyslovců. V katedrále je umístěn největší zvon na Moravě. Kromě katedrály se v Olomouci nachází i Románský palác, Chrám sv. Mořice, Kostel sv. Michala, Kostel Panny Marie Sněžné a samozřejmě v neposlední řadě rozsáhlý barokní areál, nazýváný hanáckým Escorialem - Klášterní Hradisko. Na jižní straně města dodnes zůstala památka na středověké opevnění města a její nejstarší část hradeb pochází z 12 století.

Olomoucké parky

Historické jádro města je obklopeno několika rozsáhlými parky, které slouží k oddělení památkové rezervace od moderní výstavby a spoluvytvářejí jedinečný urbanistický celek.

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920. Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají balety, opery, operety, muzikály, činohry i pohádky. Mezi nejúspěšnější představení v repertoáru Moravského divadla Olomouc lze zařadit operu Nabucco, taneční dvojvečer The Beatles & Queen, komedii Dámský krejčí nebo taneční muzikál Edith – vrabčák z předměstí. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách, pro které byly připraveny inscenace Dohráno s Otou Pavlem, komedie Arnošta Goldflama Doma u Hitlerů nebo adaptace slavné filmové novely Ucho od Jana Procházky. Každoročně v květnu je Moravské divadlo Olomouc spolupořadatelem jednoho z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.
www.moravskedivadlo.cz

 

Vedle kulturního vyžití město Olomouc a RCO nabízí bohatou škálu sportovních a volnočasových aktivit. Ve výškové budově RCO můžete zlepšit svou fyzickou kondici ve fitness centru pod vedením zkušených trenérů.
V blízkosti Olomouce doporučujeme: ZOO Olomouc, Golf Club Véska, Aquapark, Tenisové kurty, cykloturistiku.

 

ZOO Olomouc

Zoologická zahrada Olomouc je jedinečná svou lokalitou. Nachází se v podhůří Nízkého Jeseníku v krásných jehličnatých lesích. Rozkládá se na rozloze 42,5 hektarů. V současnosti chová na 1800 kusů zvířat v 398 druzích. ZOO nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo unikátní, 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž.
Specializace ZOO: žirafy, afričtí kopytníci, severská fauna, mořská akvária.
www.zoo-olomouc.cz

 

 

Rychlý kontakt

RECEPCE +420 587 331 111
PRONÁJMY  
krátkodobé

+420 724 444 315
+420 587 331 827

dlouhodobé +420 724 444 311
+420 587 331 811
e-mail info(zavinac)rco.cz
 • BEA Centrum Olomouc
 • virtuální prohlídka kongresového centra
 • virtuální prohlídka budovy RCO
 • Střední Morava
 • volne místo 2
 • OK Rehabka

Nejbližší připravované akce

POÚTSTČTSONE
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

partneři Regionálního centra Olomouc

Olomoucký kraj  město Olomouc  MVŠO  TESCO SW  Beata  Regiola  Help To Be Fit  CzechTourism  CzechInvest 

Olomoucký klastr inovací 
BEACPP4OK 
BEA Centrum Olomouc